Vişneli Mini Tartlar

 Vişneli Mini Tartlar

Hamuru için, unlar, esmer şeker ve tereyağını eliniz veya tezgah üzeri mikseri yardımıyla kum gibi oluncaya kadar ufalayın.

Ardından yumurtaları ilave edip hamur kıvamı alıncaya kadar karıştırın. Streçe sarıp buzdolabında 15-20 dakika dinlendirin.

Dinlenen hamurun üçte birini ayırın. Geri kalanını iki yağlı kağıt arasında açın ve küçük yuvarlaklar olacak şekilde 6 yuvarlak parça çıkartıp muffin kalıplarının içerisine yerleştirin. Tabanına ve kanarlarına delikler atıp, üzerine yağlı kağıt yerleştirip, yağlı kağıdın içine ağırlık vermesi için kuru bakliyat koyun.

180 derecede önceden ısıtılmış fırında 10 dakika bu şekilde kör pişirme yapın. Ardından yağlı kağıt ve kuru bakliyatları tart kalıplarının içinden çıkartıp 10 dakika da bu şekilde fırında pişirin.

İç harcı için, vişne ve toz şekeri bir tencereye alıp karıştırın ve 15-20 dakika kaynatın. Ardından çubuk tarçın ve portakal kabuğunu ilave edip, 5 dakika daha kaynatın. suyun içinde nişastayı karıştırarak açın ve karışıma yavaş yavaş ekleyip karıştırın ve kıvam alıncaya kadar pişirip kenara alın.

Fırından çıkarttığınız muffin tepsisindeki tart kalıplarının içine vişneli harçtan koyun.

Hamurun ayırdığınız üçte birlik kısmı iki yağlı kağıt arasında açın ve ince dilimler olacak şekilde uzunlamasına rulet yardımıyla kesin.

Ardından bu uzun ince dilimler sepet olacak şekilde bir alttan bir üstten geçirerek örün ve tart kalıplarınızın üzerine kapak olacak büyüklükte kesip, vişne doldurduğunuz tartların üzerine kenarlarından bastırarak oturtun.

180 derecede önceden ısıtılmış fırında 20-25 dakika pişirin ve sürenin sonunda fırından çıkartıp ılıdıktan sonra dilerseniz üzerine pudra şekeri serperek servis edin.

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekiyor. *

*
*