Siyah & Beyaz Pasta

 Siyah & Beyaz Pasta

Hazırlanışı

Beyaz kek için
Şeker ve yumurtaları rengi tamamen açılıncaya kadar mikserde hızlı devirde çırpın. Un ve vanilyayı içerisine ekleyerek bir spatula yardımıyla havasını hiç kaçırmadan yavaş bir şekilde karıştırın.

20cm’lik 2 adet kek kalıbını yağlayın ve bu karışımı iki eşit parça olacak şekilde bu kaplara bölün.

180 derecede önceden ısıtılmış fırında 30-35 dakika pişirin.

Siyah kek için
Şeker ve yumurtaları rengi tamamen açılıncaya kadar mikserde hızlı devirde çırpın. Un, kakao ve vanilyayı içerisine ekleyerek bir spatula yardımıyla havasını hiç kaçırmadan yavaş bir şekilde karıştırın.

20cm’lik 2 adet kek kalıbını yağlayın ve bu karışımı iki eşit parça olacak şekilde bu kaplara bölün.

180 derecede önceden ısıtılmış fırında 30-35 dakika pişirin.

Üzeri için
Kremayı ısıtın ve çikolatayı içerisine ekleyip eritin ve soğutun.

Birleştirmek için
Elinizde 4 adet kekiniz olacak, 2’si beyaz, 2 si siyah olmak üzere.

Keklerin her birini büyük, orta ve küçük halka olacak şekilde kesin. Birbirlerinin içerisine girebilecek durumda olmaları için her halkanın birbirinin aynısı olmasına dikkat edin! Bu işlemi yaparken 2 farklı boyda yuvarlak kalıp kullanabilirsiniz.

En büyük beyaz halkayı alın, içerisine orta boy siyah halkayı oturtun. Orta boy siyah halkanın üzerine de en küçük beyaz halkayı oturtun. Bu şekilde 2 adet kekiniz olacak.

Halkaların iç kısmına diğer halkayla yapışması için portakal reçeli sürün.( Daha da iyi yapışmasını istiyorsanız, üst için hazırladığınız ganajın bir kısmını halkaların iç kısmına sürebilirsiniz. )

2 adette bunun tam tersi olarak, dışarıda en büyük siyah halka, içinde orta boy beyaz ve en içte küçük boy siyah halka olacak.

Bu şekilde iç içe geçmiş 4 kek elde ettikten sonra, dışarısı beyaz olan keki tabana koyun, üzerine dışı siyah olan keki yerleştirin ve diğer beyaz olan keki de yerleştirin. Son olarak da dışı siyah olan keki en üste yerleştirip pastayı tamamen çikolata ganaj ile kaplayın ve dilimleyerek servis edin.

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekiyor. *

*
*